Otevřené mistrovství ČR v Line Dance

20 – 22. května proběhlo v jihočeském městě Písek Otevřené mistrovství ČR v Line Dance. Pořadatelem prvního OMČR v Line Dance byla TCS Louisiana z Písku a Česká Asociace Line Dance. Mistrovství se zúčastnilo více než 170 soutěžících, z nichž téměř polovinu tvořili členové Českomoravské asociace dětských country tanečních skupin, která se stala spolupořadatelem.

V KD Písek se na soutěži potkali tanečníci CCCDCA z dětských country skupin Bezinky, Country Road, Lentilky a Xtream. Řada soutěžících z těchto skupin dokonce stanula na stupních nejvyšších a několika se také podařilo získat titul Mistr ČR v Line Dance pro rok 2016. Soutěž byla pro většinu dětských tanečníků náročná, protože jejich taneční kategorie byly těmi nejvíc obsazenými. Prim v obsazenosti kategorií měla jako obvykle kategorie Social Youth Female, kde soutěžilo více než 40 děvčat ve věku 10 – 13 let. Už samotná účast ve finále této kategorie byla pro děvčata odměnou.

porotci

V porotě zasedli uznávaní tanečníci a choreografové z celé Evropy. Výkony velice profesionálně hodnotili Mathias a Christa Eberius z Německa, Melissa Geveling z Holandska, Pim van Grootel ze Švédska, Rose Gillespie ze Skotska, Eva Richter z Rakouska, Miquel Menendéz ze Španělska a Tom Dvořák z ČR, který je ředitelem soutěže. Porotci na soutěžích Line Dance nejsou jen „bubáky“ sedícími před tanečníky během soutěže, ale také lektory, kteří vedou workshopy a to i v průběhu soutěže. Když zrovna nesedí v porotě, učí v druhém sále nové tance a vysvětlují, jak je správně tančit. Na tomto prvním ročníku OMČR dostaly taneční skupiny, které se zúčastnily kategorie Team od pořadatelů úžasný dárek v podobě soukromé taneční lekce s Pimem van Grootelem ze Švédska. Za naši taneční skupinu mohu říci, jen: „Děkujeme, bylo to podnětné a velice motivující.“ Osobně musím také pochválit workshop s Mathiasem a Christou zaměřený na Partner Dance. S porotci se tanečníci i hosté setkají také na parketě a to při večerní taneční párty, kde si řada z nich zatančí jen tak pro radost a někdy předvedou i své taneční show. Tentokrát jsme viděli pány Pima van Groolela a Miquela Menendéze.

Pim

Co napsat závěrem? Snad jen velký dík pořadatelům za perfektní organizaci, za příjemný víkend plný tance a za všechnu péči, kterou nám věnovali. Doufám, že nebudu psát jen za sebe, že se těšíme na další Line Dance soutěž v Písku, kterou bude Czech Open – kvalifikační soutěž na Mistrovství světa, které se poprvé bude konat v České republice.

Miquel

 

Vedoucí taneční skupiny Country Road
Eva Vítová

Foto Jaromír Tuček – porotci při večerní show