Ota Dvořák

Vedoucí, lektor, tanečník a choreograf TCS Louisiana. Tanci se věnuje od roku 1988.
Line dance vyučuje cca 8 let. Aby posunul kvalitu tohoto stylu v ČR, pozval v roce 2008 poprvé do Čech lektorku a choreografku velkého formátu – Nancy Morgan.

0303

V roce 2008 inicioval zapsání Line dance do České knihy rekordů. Na náměstí v Písku tančilo choreografii The Break 287 tanečníků.
V témže roce také připravil tanečníky ze souboru na vůbec první kvalifikační soutěž v zahraničí. Úspěch byl motivací a hnacím motorem pro další aktivity. V roce 2009 organizoval první soutěž s pravidly mezinárodní federace WCDF s účastí zahraničních akreditovaných porotců a lektorů. Cílem bylo začlenit Českou republiku do tohoto společenství a zjednodušit tak českým tanečníkům cestu na mezinárodní soutěže.

Na podzim 2011 poprvé zastupoval ČR na meetingu World Country Dance Federation. ČR bylo uděleno členství a může tak pořádat kvalifikační soutěže na World Championship.

Jako choreograf se představil na zahraničních soutěžích a pokaždé získal ocenění.
S choreografií Grandmas Feather Bed získal 1. místo na Berlin Open, The Black Pearl se stala hitem v Anglii, Španělsku a Francii a v roce 2010 ji zveřejnil prestižní časopis Linedancer magazine. V roce 2012 byl spoluautorem soutěžního Waltzu pro kategorii Newcomer. V roce 2013 získal s choreografií Hey Girl 4. místo ma World Championschips a s choreografií Lover, Lover první místo na Berlin Open.
Line dance vyučuje na festivalech nejen v ČR ale také v Německu a Švédsku.

Složil závěrečnou zkoušku a disponuje tak certifikátem Lektor Line dance pro kategorie Social, Newcomer a Novic.

Je ředitelem kvalifikační soutěže pro World Championschips – Czech Open.Country Representativ of World Country Dance Federation for Czech Republic. Od roku 2012 je ředitelem National Teacher´s Association pro Českou republiku.

– certifikace od National Teachers Association – level 1 a level 2.

Kontakt: www.czechlinedance.cz