Tereza Bachová

Aktivně i pasivně se tancování věnuje od roku 1992. Svoji taneční kariéru začala v tanečním souboru Caramella, kde tančila 8 let a posbírala tři zajímavá ocenění. Nejenže vedla po dobu čtyř let mladší část souboru a připravovala pro ně choreografie, ale zúčastnila se také soutěže Euroclog 95 a 96 a tam se jí podařilo získat dvě první místa v kategorii Duet a Solo.

Tereza-Bachova

V roce 1996 byla nominována jako člen evropského cloggerského týmu, který se měl zúčastnit největšího festivalu a soutěže v USA v hale Stomping Groung.Roku 1999 se rozhodla založit vlastní taneční soubor Kaskáda, který se věnoval irskému stepu a irským tancům. Byla tak první, kdo v naší republice začal dělat irský step a předávat ho ostatním tanečním skupinám. Kaskáda má na svém kontě několik vysokých ocenění z tanečních soutěží v ČR a řadí se k nejlepším souborům u nás. Dnes už je v republice minimálně 5 tanečních souborů, které se zabývají irským stepem.

Od roku 2000 do roku 2003 měla tu čest vést další taneční soubor Cloggingová fantazie, který je nejlepší taneční soubor v cloggingu v ČR a na Slovensku.

Od října do prosince 2001 se vzdělávala v oboru irského tance u Carmel Mc.Doherty T.C.R.G v Dublinu a od října 2003 do léta 2004 získávala taneční zkušenosti ve Velké Británii pod vedením Lisy Delaney T.C.R.G – Londýn. V tomto období se zúčastňovala soutěží, které se konaly po celém Londýně, získala četná ocenění a dostala se k úrovni Open přes Intermediate a Primary.

V listopadu 2004 se jí podařilo se kvalifikovat na světový šampionát, kterého se spolu s kamarádkou Terezou Bernardovou zúčastnila pod vedením Anne-Marie Cunningham, T.C.R.G v březnu 2005. Byla to první zkušenost na soutěži světové úrovně.

Od roku 2006 znovu tančila pod vedením Lisy Delaney a to i tři měsíce v Londýně (únor až duben 2007). V současné době se ve spolupráci s Lisou Delaney soustavně připravuje na zkoušky T.C.R.G. (teacher´s examination)

Kontakt: www.bachova.cz