Ivan Bartůněk

Caller, choreograf, lektor, trenér, porotce a vedoucí tanečního souboru La Quadrilla.

Ivan-Bartunek

Více jak 30 let se intenzivně věnuje country tancování. Ač povoláním pedagog, patří mezi přední odborníky na country tance v České republice. Dvacetčtyři let vedl taneční soubory v Brně. Nejdříve soubor Dostavník a potom 17 let soubor La Quadrilla – trojnásobný mistr republiky v country tancích. Patnáct let aktivně spolupracuje s Asociací dětských tanečních country souborů jako lektor mnoha seminářů a porotce na dětských tanečních soutěžích. Působí jako lektor na tance country, skotské, řecké a line dances na mnoha seminářích po celé republice určených pro pedagogy MŠ a ZŠ, vedoucí tanečních souborů, členy tanečních souborů, taneční mistry a cvičitele.

Je autorem celé řady materiálů obsahujících popisy country, skotských, řeckých tanců a line dances.
Od roku 1990 vede kurzy country tanců pro veřejnost. Je neúnavným propagátorem zvláště country tanců a line dances. Jako jedinému se mu podařilo prosadit výuku těchto tanců do ČT. Do dětských pořadů Oáza (4 lekce country tanců) a Kometa (čtyři lekce line dances).

Již řadu let spolupracuje jako lektor s Pedagogickými centry v Plzni, Brně, Hradci Králové, Náchodě, Olomouci, Blansku, Vyškově, Břeclavi, Ústí nad Labem a dalších městech, se Svazem učitelů tance, s Dětskou asociací country tanců a v poslední době i s Českou asociací Sport pro všechny.

Kontakt: countrytance.wordpress.com