Lentilky – Soustředění ve Skryjích

Soustředění ve Skryjích

aneb

„Tanči, dokud můžeš!“

Tak tohle se vyplatilo…

Během prvních tří dnů naše taneční skupina Lentilky dostala skutečně „do těla.“ Třem mladým lektorům z Písku, kteří se samozřejmě snažili naučit nás, co nejvíce nového z line dance, se podařilo něco neuvěřitelného: dokázali některým  z nás dodat pěknou náruč sebevědomí, což jistě na různých soutěžích, nejen v zahraničí, přijde vhod.

Ukazovali nám práci s rukama, dále pak jaké postavení má mít naše tělo při různých stylech tance… Zkrátka, kdybychom zde měly vypisovat vše, co nám tito mladí a skvělí tanečníci dali, nevešlo by se to na naše stránky. A to v neposlední řadě nesmíme zapomenout zmínit „Individuální hodiny,“ jimiž nás naši lektoři obohatili. Každé z nás na této hodině dali kousek ze sebe a skutečně jsme si od nich vzali to, co na soutěžích hodláme vyzdvihnout, jako naše přednosti.

V našem pestrém programu nechyběla samozřejmě ani další velmi vzácná návštěva a to přímo z našeho rodného Rakovníka: Marcela Škábová, velmi úspěšná moderátorka a známá tvář Televizních novin na Nově. Pochlubila se nám svými zážitky z natáčení různých reportáží, také nám poradila, jak se vyvarovat trémy a stresových situací a na závěr nemohlo chybět ani velké společné foto.

 

Chceme pauzu!

Po již zmíněných třech, velmi náročných dnech, pro nás naši vedoucí měli velké překvapení, za nímž se skrýval odpočinkový den. I když, jak jsme později zjistili, příliš odpočinkový nebyl. V dopoledních hodinách jsme navštívili TEPfaktor u města Příbram. Že nevíte, co to je TEPfaktor? V této úžasné hře jsme zkrátka překonávaly samy sebe a hlavně jsme se báječně stmelily jako kolektiv. Nejrůznější zábavné disciplíny od fyzické zátěže, až po logické myšlení, každá z nás si tam zkrátka našla to své.

Po odjezdu ze zábavního centra jsme se rozhodly zchladit naše bolavá tělíčka v nedalekém aguaparku, kde jsme si mimořádně odpočinuly a též i „vyřádily.“

Berany, berany, duc!

Ve středu ráno s námi začal pracovat další úžasný lektor a choreograf Láďa Beran. S naší taneční skupinou se už velmi dobře zná, proto už také víme, co od něj můžeme očekávat. Věnoval se nám, jako předchozí lektoři, naplno. Složil s námi dvě nové choreografie, které můžeme hrdě ukazovat našemu okolí. Spojuje různé taneční styly a na „fleku“ z nich tvoří úžasné sestavy, za což ho všechny velice obdivujeme a samozřejmě i jemu patří od nás veliké díky za naše neuvěřitelné zlepšení.

 

Lekce nejen taneční

Kolik nových lidí jsme za celý týden poznaly, to se ani nedá spočítat. Předposlední den k nám totiž zavítaly tři slečny z kosmetické značky Mary Kay a od nich jsme se dozvěděly, jak se na soutěže, ale i třeba do školy, správně líčit. A základem úspěchu je správná péče o pleť. Ukázaly nám například, jakým způsobem si odličovat oči, nebo kolikrát za den je správné pleť čistit a proč, no a na závěr se mohla každá z nás nalíčit podle svého vkusu s použitím značky Mary Kay a jako obvykle si tam každá z nás našla to své.

Opět z jiného soudku…

Pátý a poslední lektor, nebo vlastně lektorka, která nás přijela navštívit se věnuje opět jinému stylu tance a tím je tzv. clogging. Terka Bachová si vzala do parády pouze několik z nás, jelikož ne všechny se tomuto tanečnímu stylu věnujeme. Projela s námi pár prvků, co se techniky týče a pak s námi, obdobně jako Láďa, tvořila překrásné minisestavičky.

 

Já se přeci nebojím!

Jak to bývá na každé skvělé akci, tak ani nás neminula noční hra. Zde se opět měla ukázat týmová spolupráce a vzájemná souhra všech členů. A jelikož je 21. století, tak celá noční hra byla na námět známých „selfie.“ Měly jsme za úkol tvořit originální fotky a také pro pobavení.

Jenže v této noční se hře se musely ukázat nejen skvělé fotografky, ale také zároveň slečny, které se nebáli na cokoli zeptat zdejších občanů, a z vlastní zkušenosti musím říci, že to občas byl skutečný oříšek. Nakonec náš hvězdný tým s názvem „Šelmy“ dorazil do cíle jako první, ale i přes všechny šarvátky se i ostatní týmy náramně pobavily a myslím si, že na zážitky z této noční hry budeme vzpomínat ještě velmi dlouho.

Dneska jsme se ani jednou neudělaly!

To, co by nás na tanečním soustředění nikdy nenapadlo, bylo, že bychom se projely na řece Berounce. Naše vedoucí byly tak moc vynalézavé, že jsme ve čtvrtek po obědě vzaly rafty a vzhůru na vodu! Jelikož se ten den velmi oteplilo, tak řeka Berounka vůbec netekla, čímž se snižovalo riziko tzv. „Já jsem se udělala.“ Opět jsme se nasmály, protože jsme měly ukázat další skvělou týmovou spolupráci, která se ne vždy úplně vydařila, ale i tak jsme si výlet náležitě užily.

 

Nejlepší taneční soustředění

V pátek po večeři se všechny Lentilky sešly u táborového ohně, a jakmile jsme si všechny opekly buřty, společně jsme vzpomínaly, jaké skvělé zážitky jsme za celý týden nasbíraly. Mnoho z nás si díky píseckým lektorům více věří v tanci, další zase přemýšlí nad prací kosmetičky, no a jiné uvažují nad žurnalistickou kariérou. Každopádně jsme se všechny shodly na tom, že to nejvzácnější, co nám soustředění ve Skryjích přineslo, je úžasná parta a s ní nikdy nekončící zábava, která se jistě bude ještě více ucelovat s každou další soutěží a s každým novým soustředěním.

Program, který si pro nás naše úžasné vedoucí připravily, byl naprosto bezkonkurenční. Celý týden totiž nevyplňoval pouze tanec, ale i spoustu dalších aktivit, u kterých jsme si prodloužily život, ale také jsme si zkusily spolupráci v jiných týmech, než jsme byly doposud zvyklé.

Z tohoto týdne si odvážíme nezapomenutelné zážitky, nové poznatky, ale také ponaučení z toho, že všechno můžeme zvládnout jen a jen společně.

Týnka a Nikča Molendovy