Jak tančit už od května?

Milí členové CCCDCA a přátelé. Situace s uvolňováním pravidel a opatření v současnosti není snadná a ani přehledná. Eva Vítová z pozice prezidenta CCCDCA oslovila patřičné autority, ale ani tak bohužel nemůžeme nabídnout univerzální a hlavně obecně platný postup, jak na naše tréninky a taneční aktivity. Proto nám dovolte alespoň formou „Best Practice“ ukázat, jak to budou dělat v České Lípě. Věříme, že je takový postup v souladu s pravidly. 

Obecné shrnutí lze vyjádřit jako Line Dancing a sólo Clogging ano s dodržením 2m rozestupů. Párové tance pouze členové rodiny (tj. sourozenci). Skupinové choreografie, country tance a Square Dancing rozhodně ne. Je nutné dodržovat obecná pravidla (roušky, desinfekce, WC po jednom, nepoužívat sprchy a šatny…), Doporučujeme, aby se vedoucí či caller držel ve svém prostoru a fyzicky se nestýkat s tanečníky. Pro dětské taneční skupiny platí, že rodiče do prostor, kde trénujete nesmí, předání dětí musí proběhnout před budovou. Dospělí i děti by měli mít podepsanou bezinfekčnost. Při vstupu do objektu je doporučené měřit tělesnou teplotu. Při tréninku by měly být skupiny maximálně po 15 lidech a znemožněna migrace tanečníků mezi jednotlivými skupinami. Vše také záleží na domluvě a podmínkách pronajímatelů prostor a mohou se lišit. 

Jak to tedy vyřešili konkrétně v České Lípě? Eva napsala: Ahoj, protože jsem byla z uvolňování opatření zmatená stejně jako většina lidí. Udělala jsem konkrétní dotaz na činnost své skupiny přímo na MZ. Kritéria zněla:

 • jsme zapsaný spolek
 • věnujeme se amatérskému tanci dětí i dospělých, děti však převažují
 • trénujeme v prostorách ZŠ

Odpověď zněla, činnost spolku formou zasedání maximálně 10 osob je povolena od 24. dubna. Při dodržení pravidel – rozestupy cca 2m, roušky a desinfekce. Protože se ale věnujete tanci, což je sport na amatérské úrovni, postupujte podle pravidel pro amatérské sportovce (rozestupy zůstaly, v průběhu sportu však není nutné používání roušky). Jelikož ale vaše činnost zahrnuje především děti, bylo by dobré řídit se podle pravidel pro SVČ (střediska volného času). Což znamená skupiny max. 15 osob bez možnosti migrace osob mezi skupinami, rozestupy cca 2m, při procházení společných prostor je rouška nutná, použití WC je dovoleno za přísnějších pravidel (mýdlo, desinfekce – nutné použít po každém použití). Důležité je však také to, zda vám škola trénink umožní.

Takhle vypadala má diskuze s operátorem. Mají tam totiž automat. Když ti automat nedokáže dát odpověď, požádáš o spojení s operátorem. Ze všech těchto rad jsem vycucla vše důležité a udělala manuál pro své tanečníky. Samozřejmě jsem nejprve dotázala našeho ředitele, zda nám trénink umožní. Následující řádky Eva předala rodičům i dětem:

Milí tanečníci a rodiče (týká se TK Country Roads, nejedná se o obecný návod), pokud se nějak zásadně nezmění situace v ČR, bude možné již od 11. května zahájit tréninky ve speciálním režimu. Tréninky budou dobrovolné za následujících podmínek:

 • tréninky zahájíme 18. května a budou se týkat pouze line dance a cloggingu
 • prosím přihlaste se předem, a to i v případě, že se chystáte začít trénovat později než 17. května
 • po ukončení přihlašování budete rozděleni do cca 3 skupin, jejichž složení se nesmí měnit
 • pokud se nemůžete zúčastnit některé hodiny, napište mi prosím zprávu 
 • tréninky budou probíhat v pondělí, čtvrtek a pátek od 16 do 18 hodin (vždy jedna skupina, jeden den)
 • před tréninkem čekejte před školou v rozestupech, po tréninku odcházejte jednotlivě
 • převlékat se budete v tělocvičně, každý u své poloviny lavičky
 • při tanci je nutné udržovat rozestupy
 • na toaletu můžete chodit pouze jednotlivě, je nutné použít ochranné pomůcky (roušky a rukavice) a použít desinfekci
 • na prvním tréninku odevzdáte bezinfekčnost podepsanou od rodičů

Nejdůležitější je naše bezpečnost. Nechoďte na hodinu, pokud se necítíte dobře, pokud máte podezření, že jste se setkali s někým, kdo se mohl nakazit nebo jeví známky nemoci. Dodržujte odstup a používejte ochranné pomůcky a desinfekci. Když budete disciplinovaní a zodpovědní, můžeme tančit. Na všechny se již nyní těší Méďa 

Country Roads tedy zahájí činnost až 17. května. Eva má zatím přihlášeny 3 skupiny po cca 10 tanečnících. Koupila desinfekci a rozprašovač, který vždy připraví na WC, uvažuje i o dokoupení rukavic. Tančit budou bez roušek, místo šatny použijí lavičky v tělocvičně, které po skončení také vydesinfikují. Děti i dospělí musí přinést podepsanou bezinfekčnost. 

V přílohách ke stažení naleznete další podrobné i obecné informace

Povoleno od 11.5. (pdf soubor na kliknutí)

Ochrana zdraví a provoz středisek volného času v období do konce školního roku 2019/202 (pdf soubor na kliknutí)