Dotace Letní kempy

Od Marcely Ryšavé přichází velmi zajímavá nabídka.

Přátelé, kamarádi,

přicházím s nabídkou využití dotace „Letní kempy 2021“ pro jednotlivce, skupinky dětí i kluby.

MŠMT 31.3.2021 vyhlásilo dotační výzvu „Letní kempy“. Od 6.  do 30.4 bylo možné žádat o dotaci na tyto akce, požádala jsem hned první den, pravda, dokončila jsem po půlnoci a čekala na výsledek. Sice jsem byla ujišťována, že to klaplo, ale …. tak teď už je to jasné,  KLAPLO TO! 

Kempy nejsou jen vzdělávací ve smyslu matematiky a podobně, ale i socializační a hravé.  Proto jsem měla na mysli školní, taneční, sportovní a jiné kolektivy. 

Pravidla jsou jednoduchá:

  • 1.7.-31.8.2021
  • 40 hodin v 5 dnech – může být 5*8hodin, nebo třeba 4-10-10-8-8 nebo jakkoli jinak
  • minimálně 15 dětí (15-30-45..), které školní rok 20/21 byly žáky ZŠ (1.-9.třída, případně obdoba na gymnáziu…tj cca 7-15let)  po celou dobu
  • 2 pedagogové (dospělí) na 15 dětí 
  • minimálně svačina-oběd-svačina + pitný režim, pobytové celodenní strava + pitný režim
  • lze s ubytováním nebo jako příměstská akce
  • lze řetězit 5-10-15.. dní (jedno dítě může jet na více kempů) 
  • rodiče nesmí nic platit, lze mít sponzora, dotaci samosprávy, vlastní zdroje, příspěvek klubu 
  • jsou tam regulativy, jako maximální odměny a minimální počet pedagogů, administrativa – například třídní knihy….

Plné znění najdete na stránkách MŠMT, hledejte „Letní kempy“ .

Každopádně to není vhodný projekt pro akce, které jsou náročné na platy lektorů. 

Já pro LTŠ tuto dotaci čerpat nebudu, protože bych nebyla korektní s platbami a je tam hodně dětí, které nám věkem přesahují daný rámec, ale….  Jsem schopná udělat malou LTŠ v tomto režimu, která by byla těsně před nebo po té originální a byla by určená pro děti aného věku. Program by byl více táborový a zážitkový. Vím, že se mnou pojedou Katka a Terka Ryšavky (pokud  škola nezavelí jinak) a budu se snažit o další lektory, které znáte. 

Malá LTŠ je pro děti zcela zdarma a vhodná pro jednotlivce i kolektivy :-). Pokud by se nějaká skupinka dětí rozhodla přesídlit z originální na malou LTŠ, tak po akci vrátíme všechny penízky. Jelikož je tady potřeba počtů dětí a dodržení termínů, počítám s vratnou rezervační zálohou. Byl by zde i větší prostor pro klubové tréningy.

Plánuji příměstské i pobytové kempy na bázi školních i volnočasových kolektivů (taneční, pěvecké, sportovní…), naše vlastní i na objednávku 🙂 

Zatím se domlouvám na spolupráci s několika kluby, pokud máte  zájem o více informací, případně spolupráci, tak mi napište nebo zavolejte. 

Krásný den
Marcela Ryšavá
telefon: 776215121