Berlin Open 2016

Berlín Open 2016

mezinárodní taneční soutěž ve stylu line dance

Ve dnech 18. – 20. března proběhla ve sportovní hale v obci Hohen Neuendorf mezinárodní taneční soutěž s názvem „Berlin Open – The German Country Dance Championship“.

ldCRaL2016-1

Do více než 300 km vzdálené obce na severním okraji Berlína se vydali i zástupci CCCDCA a to taneční skupiny Lentilky Rakovník a Country Road Česká Lípa. První soutěžící z našich kategorií startovali již v 15 hodin, a tak obě skupiny musely vyrazit z domovských měst již v pátek dopoledne. Protože jsme obsáhli svými tanečníky devět soutěžních kategorií, tančil někdo z našich skupin prakticky vždy po celé tři dny. Poslední vyhlášení skončilo v neděli v 18 hodin a tak jsme domů dojeli až hodinu před půlnocí. Byl to tedy náročný víkend, který jsme si však patřičně užili.

ldCRaL2016-2

Soutěže se zúčastnilo téměř 250 tanečníků z celého světa. Z toho pětina byla z ČR. Naši tanečníci si vedli ve svých kategoriích výtečně. A jak jsme dopadli?

2. místo Social Primary Tereza Víchová Country Road
1. místo Social Youth Klára Jakešová Country Road
5. místo Social Youth Tereza Bryndačová Country Road
1. místo Social Teen Jana Hlaváčová Country Road
2. místo Social Teen Amélie Belit Triguinho Country Road
3. místo Social Teen Markéta Šlechtová Country Road
1. místo Social Adult Petra Glaserová Country Road
3. místo Teen Newcomer Tereza Řežábková Lentilky
5. místo Teen Newcomer Tereza Hvězdová Lentilky
3. místo Adult Newcomer Nikola Molendová Lentilky
4. místo Adult Newcomer Jana Vítová Country Road
1. místo Adult Novice Jan Ryšlavý Country Road
1. místo Team Traupes Lentilky

 

V kategorii Social se soutěží ve třech tancích. V kategorii Newcomer a Novice se soutěží již v šesti tancích a konkurence je větší. Hodnotí se prvních pět nejlepších tanečníků v každé kategorii.

ldCRaL2016-3

Velice si vážím výkonu všech tanečníků, odvedli opravdu dobrou práci. Musím jim poděkovat nejen za reprezentaci, ale také za krásný pohodový víkend. V neposlední řadě patří můj dík našim lektorům z TCS Louisiana z Písek – Tomovi Dvořákovi a Matějovi Kučerovi, kteří naše skupiny připravují na soutěže v line dance.

ldCRaL2016-4